2011/2012

WSPÓŁPRACA POLSKO-CZESKA 2011/2012

W sierpniu 2011r. zdecydowano o podjęciu współpracy z czeską miejscowością Štěpánov.         W październiku uczniowie naszej szkoły otrzymali listy od swoich czeskich rówieśników, a nauczyciele – koordynatorzy projektu (p. Anna Burak oraz p. Małgorzata Nowak) nawiązali kontakt drogą elektroniczną z koordynatorami z Czech. W tym samym czasie polscy uczniowie odpisywali do uczniów czeskich (posługując się językiem angielskim), a nauczyciele z obu krajów zaczęli opracowywać plan współpracy, mający na celu spotkanie uczniów obu szkół.

W dniach 08 – 10.06. 2012r. Zespół Szkół w Szczepanowie nawiązał współpracę z czeską szkołą ze Štěpánova. Pierwszego dnia, po przywitaniu gości, uczniowie udali się na wycieczkę po Szczepanowie. Następnie odbyła się dyskoteka, mająca na celu integrację wszystkich uczestników. Zagorzali kibice skorzystali ze strefy kibica, gdzie mieli możliwość obejrzenia meczów Polski i Czech w turnieju EURO 2012. W tym dniu była też okazja do wysłuchania repertuaru przygotowanego przez chór czeski specjalnie na okazję naszego spotkania.

Drugiego dnia wszyscy udali się na Dni Środy Śląskiej, dzięki czemu mogli uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych z tej okazji. Uczniowie - zmęczeni, ale też radośni - z chęcią i dobrym humorem integrowali się przy wspólnym ognisku.

Bardzo szybko upłynął nam czas i już trzeciego dnia rano trzeba było się pożegnać z czeskimi kolegami. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w maju 2013r!

A.B.

M. N.